Oturumu sonlandırmak istediğinizden emin misiniz?
Silmek istediğinizden emin misiniz?

Çalışma Saatleri ve Gelir

Anasayfa » Work and Travel » Çalışma Saatleri ve Gelir

Turizm işlerine katılan öğrencinin çalışma saatleri ve saat ücreti iş sözleşmelerinde belirtilmiştir. Bu oran ortalama günlük 8 saat dir (haftada 30-40 saat kadardır). Kimi işyerlerinde çalışma süresi çalışan kişinin performansına ve sezonun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Turizm seçeneğinde öğrenciler sosyal hayatın içinde daha çok bulunarak İngilizcelerini daha çok geliştirebilme ve daha çok sosyal aktivitede yer alarak gezme ve eğlenme imkanı bulurlar.

Katılımcılar, eyalet alt sınırının üzerinde bir saatlik ücretle (ortalama 7.50 -11 USD) ya da bahşiş tabanlı bir işte çalışarak aylık ortalama 1000-2000 USD kazanarak yaşamlarını sürdürme ve program için harcadıkları masrafları çıkarma şansı yakalamaktadırlar. Katılımcılar haftada  40-60 saat çalışmakta ancak alt ya da üst sınır bulunmamaktadır. Aynı işyerinde 40 saatin üzerinde çalışan öğrenci normal saatlik ücretin 1,5 katı mesai ( overtime ) ücretle çalışabilmektedir. Genellikle çalışmaya başladıktan itibaren ilk 2 hafta maaş alınamadığı göz önünde tutulmalıdır.

Daha detaylı bilgi ve aklınızdaki sorular için ofisimizde bizi ziyaret edebilir, telefonla +90 312 418 9393 veya info@sineregitim.com email adresinden bize ulaşabilrsiniz …