Oturumu sonlandırmak istediğinizden emin misiniz?
Silmek istediğinizden emin misiniz?

Vize İşlemleri

Anasayfa » Work and Travel » Vize İşlemleri
2019 yazında Work and Travel programına katılacak öğrenciler 1 Mart – 30 Mayıs tarihleri arasında vize başvurusunda bulunabileceklerdir. Ancak vize memurlarının belirttiği üzere ne kadar erken vize başvurusu yaparsanız, vize alma şansınız o kadar yüksek olur. Çünkü ilerleyen aylarda (Ör: Nisan-Mayıs) konsoloslukta oluşan yığılmalar, vize memurlarının size ayıracağı görüşme süresini oldukça kısaltmaktadır. Vize görüşmesi sırasında kendinizi daha iyi ifade etme şansınız ve daha fazla zamanınız olması için Work and Travel programına erken kayıt olmalısınız.
 
İş yerleştirmeniz yapıldıktan sonra 3-5 hafta içerisinde Türkiye’ye ulaşan DS 2019 formunuzun gelmesiyle vize başvurusunu yapabilirsiniz!!! 
 
*** Erken kayıt olan katılımcıların erken vize başvurusunda bulunacağını ve erken kayıt avantajlarını kaçırmayacağını unutmamalısınız !!! ***
 
Vize randevusu için; 
 
En az 1 yıllık geçerli pasaportunuzu almış olmanız (Pasaportu harç ödemeden alabilmeniz için gerekli evraklar kayıt sırasında SİNER tarafından size verilecektir.), 
Vize randevusu için $160, SEVIS için $35 ücretin SİNER’e ofiste veya banka yoluyla ödenmesi gerekmektedir. 
 
*** SİNER sizin için vize randevunuzu alacak, size tarihini ve saatini bildirecektir. ***
 
Vize randevusu alındıktan sonra; 
 
SİNER tarafından size temin edilecek olan DS – 2019 formu, 
Konsolosluğa başvuruda kullanılacak form DS-160 (Elektronik olarak doldurulup sisteme yüklenecektir.) 
Sadece Amerikan Konsolosluğu için kullanılan 5 × 5 cm boyutunda bir fotoğraf (Arka fon beyaz olmalıdır.) 
Okuldan alacağınız yeni tarihli öğrenci belgesi 
Okuldan alacağınız yeni tarihli transkript (Kapalı zarf içinde ve ağzı mühürlü olmalı.) 
Okuldaki herhangi bir hocadan İngilizce referans mektubu 
Türkiye'de en son mezun olduğunuz okulun diploma, mezuniyet belgesi ve transkript fotokopileri (Yüksek Lisans Öğrencileri İçin) 
SİNER tarafından size temin edilecek olan Uçuş Bilgilerini içeren "Uçuş Rezervasyonu" 
Randevuya alinmadan en az bir gün önce 160 USD’nin Akbank ’nın Amerikan Konsolosluğu hesabına yatırılması ve banka dekontunun ve yukarıda listelenen belgelerin vize dosyasına eklenmesi gerekmektedir. 
Vize görüşmesinden önce SİNER Work and Travel Danışmanları tarafından son bir kez evrak kontrolü yapılarak katılımcılarımız görüşmeye hazır hale gelirler. 
Vize görüşmesi olumlu sonuçlanırsa, pasaportunuz 2-3 gün içerisinde vizeniz basılmış olarak posta ile gelecektir.
 
Vize görüşmesi olumsuz sonuçlanır yani reddedilirse,
 
Dilerseniz tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 
 
*** Ancak her vize görüşmesi için 160 USD vize başvuru ücretinin konsolosluğa ödenmesi gerektiğini unutmamalısınız. ***
 
Bir defa daha başvuru yapmak istemezseniz Work and Travel program ücretinin program sözleşmesine göre  geri ödenmesi için; DS 2019 formu ile Pasaportunuzun ilk sayfasının ve varsa red damgasının basıldığı sayfanın fotokopilerini 5 gün içinde ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.
 
Work and Travel programı, başvuru, vize işlemleri ile vize görüşmeleri hakkında daha detaylı bilgi ve aklınızdaki sorular için ofisimizde bizi ziyaret edebilir, telefonla + 90 312 418 9393 veya info@sineregitim.com email adresinden bize ulaşabilrsiniz …